Ranking spieniaczy do mleka – jaki model wybrać?

| 0 Komentarzy
Jeśli potrzebujesz spieniacza do mleka, oto ranking, który pomoże Ci wybrać dobre urządzenie.

Spienione mleko to coś, co spotkamy w wielu kawach serwowanych na przykład w dobrych kawiarniach, gdzie często z jego udziałem tworzy się nawet specjalne wzory. Ma ono ponadto nieco inny smak, gdyż spienienie mleka sprawia, iż na jego powierzchni tworzy się specjalna pianka, która dobrze wygląda, a także ułatwia wykonywanie ciekawych rzeczy z kawą. Aby jednak pianka zapewniała dużo możliwości, potrzebny jest dobry spieniacz do mleka.

Polecane spieniacze do mleka

Rodzaje spieniaczy do mleka

Wyróżnia się trzy główne rodzaje spieniaczy do mleka. Najstarszy i najprostszy pod względem konstrukcyjnym jest spieniacz tłokowy. Ma on formę naczynia, na które nakłada się pokrywy. Do niej przymocowany jest tłok. Siła naszych mięśni napędza go, a ruchy tłoka w górę i dół sprawiają, że na mleku powstaje pianka.

W domach znacznie częściej spotkamy jednak spieniacze do mleka ręczne. Są one dość małe i mają formę poręcznego urządzenia, zasilanego bateriami, które na samym końcu posiada specjalną sprężynkę. Gdy zostanie wprawiona w ruch obrotowy, jest w stanie ubijać piankę na powierzchni mleka umieszczonego w naczyniu.

Jako ostatnie wyróżniamy spieniacze do mleka elektryczne. Są one całkiem sporymi urządzeniami, które jednocześnie mogą nie tylko spieniać mleko, ale też je podgrzewać, gdyż zawierają grzałkę z termostatem. Jest to o tyle ważne, że spieniacz elektryczny jest w stanie nie tylko wytworzyć piankę, ale też podgrzać mleko do temperatury, która jest idealna w trakcie wykonywania różnych wzorów z pomocą spienionego mleka.

Na co zwracać uwagę przy zakupie spieniacza do mleka?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jak często spieniamy mleko, do czego jest nam potrzebne i jak bardzo ważne jest to, czy zostało idealnie spienione. Od tego powinniśmy uzależnić nasz wybór. Jeśli spieniamy głównie mleko zimne, to powinniśmy wybrać spieniacz ręczny lub tłokowy. Problemem z tłokowym jest to, że spienianie mleka z jego pomocą potrafi być męczące. To, jak szybko uda nam się spienić mleko zależy bowiem od tego, jak intensywnie będziemy pracować naszym ciałem w celu wprawiania tłoka w ruch.

Niezależnie od typu urządzenia powinniśmy jednak zwrócić uwagę na solidność jego wykonania. Znajdziemy bowiem wiele prostych spieniaczy elektrycznych, które wykonano w kiepski sposób, używając przy tym tanich materiałów. Z tego powodu istnieje spore ryzyko, że zepsują się w naprawdę krótkim czasie i korzystanie z nich nie będzie dalej możliwe, a my zostaniemy z problemem wydanych pieniędzy na coś, co nie spełniło naszych oczekiwań.

Warto też zwrócić uwagę na takie wartości, jak pojemność spieniacza, gdy decydujemy się na urządzenie tłokowe lub elektryczne. Jeśli często mamy gości i potrzebujemy dużo spienionego mleka, to wybór zbyt małego urządzenia może sprawić, że niepotrzebne stracimy czas na dodatkowe spienianie mleka, po tym, jak okaże się, że nam go nie wystarczyło.

Jaki spieniacz do mleka kupić? Ranking

Patrząc na to, jaki spieniacz warto kupić, dobrze jest zasugerować się tym, ile osób go kupiło. Prawdziwym bestsellerem okazał się elektryczny spieniacz do mleka Bomann MS344. Charakteryzuje go nie tylko rozsądna cena, ale też dobre wykonanie, dzięki rączce z miękkiej gumy oraz ubijaku ze stali szlachetnej.

Kolejne miejsca również należą do spieniaczy elektrycznych. Drugi najpopularniejszy jest bowiem wykonany z tworzywa sztucznego spieniacz do mleka Esperanza. Tuż za nim znajdziemy urządzenie z nieco wyższej półki, które posiada rączkę z gumy - spieniacz do mleka Clatronic.

Ta sama firma dostarczyła jeden z najpopularniejszych spieniaczy elektrycznych, a dokładniej spieniacz Clatronic MS 3693 o mocy 500W. Spośród spieniaczy tłokowych największym wzięciem cieszą się spieniacze Bialetti, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

Popularnością cieszą się także spieniacze do mleka Smeg, Adler czy spieniacze do mleka Severin.

Jak spienić mleko?

W spienianiu mleka bardzo ważna jest dobra temperatura mleka. Ta powinna wynosić około 65 stopni w skali Celsjusza. W ten sposób mleko nie będzie przypalone, a jednocześnie będzie miało temperaturę odpowiednią do spieniania. Następnie, jeśli posiadamy spieniacz ręczny, to wystarczy włożyć go do naczynia z podgrzanym mlekiem. W wypadku spieniacza tłokowego, mleko wlewamy do naczynia, a następnie wykonujemy bardzo energiczne ruchy tłoczkiem znajdującym się wewnątrz. Spienianie mleka jest najprostsze, gdy dysponujemy urządzeniem elektrycznym. Wtedy wystarczy wlać mleko i je uruchomić.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.